SĄSIEDZKIE MIASTECZKO POGRANICZA

30 czerwca od 10 do 22

To będzie nasz pierwszy festiwalowy krąg. To, co najbliżej, najbardziej domowo, po sąsiedzku. Wokół Kany. Tworzony wspólnie z przyjaciółmi, z sąsiadami, z tymi, którzy są tu po trochu gospodarzami, po trochu domownikami. Z zaproszeniem w stronę bliskiego Pogranicza. 

Już od 10 rano spotkacie tu tych, którzy od lat z nami współpracują: robią rzeczy pokrewne, współbrzmiące, czasem równoległe. To będzie miejsce wymiany – spotkania we wspólnym warsztatowaniu, smakowaniu, tworzeniu magicznych lampionów, odkrywaniu nieodległych zakątków i przede wszystkim w tańcu. 

Na Łące powstanie Strefa Czilli Wege – wspólnie z Inicjatywą Basta i Fundacją Amar zbudujemy festiwalową przestrzeń spotkania i rozmowy na zwykłe i ważne tematy – przy krojeniu warzyw na zupę, tworzeniu zwierzaków z owoców, próbowaniu wegańskich przysmaków, nauce egzotycznej kuchni będzie można pogadać o wszystkim, wiele się dowiedzieć, coś zrozumieć. Zainspirować zmianę. 

Po drugiej stronie budynku stanie Jurta Jacka Hałasa, a w niej od rana do wieczora: różne rytmy i stylistyki – tańce ludowe, korowodowe, weselne, argentyńskie tango, radosny swing, tradycyjne tańce asyryjskie…  Czeka nas wiele niespodzianek. 

Miasteczko współtworzyć będą nasi goście i nasi przyjaciele z Broellina, Greiswaldu, Pampow, Blenkesee, Pasewalku, Stolca. Zapraszamy do bycia razem.

 

Projekt „Spoiwa Kultury 24H. Sąsiedzkie Miasteczko Pogranicza“ jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania).

Projekt ”Spoiwa Kultury 24H. Sąsiedzkie Miasteczko Pogranicza“ wird durch die Europäische Union aus Mitteln des Europäischen Fonds für regionale Entwicklung unterstützt (Fonds für kleine Projekte im Rahmen des Kooperationsprogramms Interreg V A Mecklenburg-Vorpommern / Brandenburg / Polen in der Euroregion Pomerania).

powrót