Program

PROGRAM

30 czerwca od godziny 10 – 1 lipca do godziny 10

 

10–22: SĄSIEDZKIE MIASTECZKO POGRANICZA – okolice Teatru Kana 

warsztaty:

10–22: „Rozświetlanie”  warsztaty plastyczne Michała Jurysa 

10–14: „Historie szaleństwa w jednej dobie” − warsztaty Artiego Grabowskiego (performans 24 h, faza przygotowawcza) − start: Łąka Kany

10–12: warsztaty Karoliny Sabat i Magdy Gardas (Teatr Głowa mała) − Jurta na Łące 

11–14: warsztaty Volkera Gerlinga z uważnego spotykania − Akademia Sztuki (Pałac pod Globusem)

13–15: „Horyzont zdarzeń” − warsztaty Pawła Kuli − start: Łąka Kany

13–14.30: „Bajkowanie” − warsztaty Kaliny i Patryka Zakrockich − Centrum Dialogu „Przełomy”

15–16.30: „Od świętości do dzikości” − warsztaty Professora Ojo − Jurta na Łące 

program warsztatowy Domu Tańca 24 h / plac Piotra i Pawła:

10–11: Kapela Hałasów − tańce ludowe i korowodowe

11–12.30: Lindy Hop Szczecin – swing

12.30–14: NeoTango Szczecin – tango argentyńskie

14–15.30: Tomasz Kowalczyk – tańce bretońskie

15.30–17.30: Khamis Kina, Refugees for Refugees – tańce bliskiego wschodu z towarzyszeniem Kapeli Hałasów

17.30–18.30: Fanfara Transilvania – tańce bałkańskie

18.30–19.30: NeoTango Szczecin – tango argentyńskie

19.30–20.30: Tomasz Kowalczyk – tańce bretońskie

20.30–21.30: Kapela Hałasów − tańce ludowe i korowodowe

Czilli Wege Food For Story / Łąka Kany:

10−11.30: „Dla harmonii ciała, oddechu i umysłu” − joga na Łące z Oskarem Jaguckim

11−12.30: „Robimy zwierzęta z owoców" − warsztat carvingu, Ilona Śliwowska

11−14: Kuchnia Sąsiedzka. Wspólne gotowanie, Jedzenie Zamiast Bomb / Palmyra

11.30−12: Przystań na kawę

12.30−14: warsztaty odbijania szablonów dla małych i dużych

14−15: Wspólny Wegański Stół

15–16.15: „Jadalne chwasty" – spacer i warsztat kulinarny, ChwastBus

16−17: Sąsiedzka Kuchnia Pogranicza

17−18.20: „Dziękuję za świńskie oczy” − spotkanie z Dariuszem Gzyrą

18.30−20:30: „Uczta żebraka godna króla. Bengalskie gotowanie” − warsztat Łukasza Przybysza

19.30−21: Chilloutowe brzmienia – Dj Pelzky

20−22: Otwarta Kuchnia Sąsiedzka Czilli Wege

 

PROGRAM SPOIWA 24 h

10 (30.06) –10 (1.07): „Historie szaleństwa w jednej dobie” − Arti Grabowski − performans 24 h − okolice Teatru Kana

10−12.30: „Skryf”, Gijs van Bon – piaskopis / akcja performatywna / instalacja − plac Solidarności

11−13: „Session 1: How to fly“, Judith Ferreras & Malik M. – performans / instalacja − Łąka Kany

13.30: „No exit”, Kojder Frédéric − otwarcie wystawy fotograficznej − Piwnica Kany

14−14.45: „Rytuały / rites” – Kamil Łukasz Małecki („Część całości / Part of all”), Judith Ferreras („Passenger”), Bożena Galant („Wracam / I go back”), Zuzanna Marczak („Warstwy / Layers”), Daniel Piecewicz („Trzy stany skupienia / 3 states of matter”) – pokaz finałowy warsztatów performansu „ciało, przestrzeń, czas” – plac Solidarności

14–14.50: Liedje voor Gigi" , Toonelhuis / Benjamin Verdonck − spektakl – Teatr Lalek „Pleciuga”

15–15.45: „CLS", Adam Frankiewicz −  słuchowisko / spacer performatywny – start: plac Solidarności

15.15–16.10: „In-paradise”, Compagnie Ex Nihilo – spektakl plenerowy – boisko LO nr 9, plac Mariacki 1

16.15–17: „Ukryty wymiar / Hidden dimension”, część 1, Antoni Karwowski („Erozja”), Beatrice Didier („***”), Stephan US („Nomadic No Man’s Land # Szczecin”) – performanse – TRAFO Trafostacja Sztuki

16–17: „Majdan. Spacer”, Pic Pic – audiospacer / akcja miejska – start: plac Solidarności 

17–18: „Archive”, Arkadi Zaides – spektakl – TRAFO Trafostacja Sztuki

17–17.45: „CLS", Adam Frankiewicz – słuchowisko / spacer performatywny – start: plac Solidarności

18–19: „Majdan. Spacer”, Pic Pic – audiospacer / akcja miejska −  start: plac Solidarności

18–0.30: „Homo Desperatus”, Dries Verhoeven – instalacja z wideo performans − hol Filharmonii

18.30–19.30: „I rozstawili namiot wśród nas”, Teatr Ósmego Dnia − spektakl − Teatr Kana

18.30–19.50: „Portraits in motion”, Volker Gerling – spektakl − Sala Kameralna Filharmonii

18.30−19.30: „Bajkowanie”, Kalina i Patryk Zakroccy – seans z bajkami kliszowymi i muzyką na żywo –  Centrum Dialogu „Przełomy”

20.15–21.05: „Liedje voor Gigi”, Toonelhuis / Benjamin Verdonck − spektakl – Teatr Lalek „Pleciuga”

20–21.15: „Oumuamua”, Tze Toh / TO Ensemble − koncert – Dom Kultury „13 Muz”

20.15−21.05: „At the beginning of the world”, Professor Ojo – spektakl – Centrum Dialogu „Przełomy”

21–21.30: „Ukryty wymiar / Hidden dimension”, część 2, Antoni Karwowski („Erozja”), Beatrice Didier („***”), Stephan US („Nomadic No Man’s Land # Szczecin”) – performanse – plac Solidarności

21.30–22.45: Refugees for Refugees – koncert − kościół św. św. Piotra i Pawła

22.45: „Rozświetlenie”, Michał Jurys – instalacja − Łąka Kany

23–0.30: Fanfara Transilvania / Balkan Gypsy Brass – koncert – Łąka Kany

0-3: „NYX”, Gijs van Bon – piaskopis / akcja performatywna / instalacja − plac Solidarności

0.40–2: „Portraits in motion”, Volker Gerling – spektakl − Sala Kameralna Filharmonii

0.30–1.30: „I rozstawili namiot wśród nas”, Teatr Ósmego Dnia − spektakl − Teatr Kana

0.30–1.30: ,,Przystań dla zmysłów”, kulinarny reset Agi Oziewicz – podwórko  za Teatrem Kana

1–4: Jamm Spoiwa 24 h, Zespół Dodna, Dom Tańca 24 h – potańcówki, Goście Festiwalu, Goście Łąki Kany − pl. św. św. Piotra i Pawła / Łąka Kany

2.10–2.40: „Gille leert lezen“, Benjamin Verdonck – spektakl – start: biuro Teatru Kana

4.10–5: „At the beginning of the world”, Professor Ojo – spektakl – Jurta na Łące 

5–6: „Małe Instrumenty grają Chopina" – koncert – Teatr Kana

6–7: „Libelid / Pieśni Miłosne Jidisz”, Ola Bilińska − koncert – Teatr Kana

7–8: Łączone siły muzyczne – Łąka Kany 

8–10: Śniadanie – Łąka Kany