SzaZa, czyli Szamburski/Zakrocki

Ten wyjątkowy wieczór uświetni retrospektywa prac interdyscyplinarnych artystów. Paweł i Patryk zaprezentują szeroki wybór dzieł filmowych, do których od lat tworzą na żywo oryginalne ścieżki dźwiękowe. Będą mierzyć się z dziełami Romana Polańskiego (pierwsze etiudy studenckie), Stefana i Franciszki Themerson (filmy eksperymentalne), Władysława Starewicza (pierwsze w historii animacje kukiełkowe i poklatkowe), a także z kultowymi animacjami – m.in. Shabenbecka, Szczechury czy Kijowicza. W programie również niespodzianka filmowa na specjalne zamówienie organizatorów.

Muzycy opowiedzą publiczności o swoich licznych doświadczeniach w pracy z filmem, teatrem czy tańcem; obdarzą nas szarmanckim uśmiechem i pełnym wdzięku gestem, a na koniec, gdy zabrzmi dźwięk, po prostu znikną."

SZAZA (PATRYK ZAKROCKI I PAWEŁ SZAMBURSKI) to muzycy, improwizatorzy, animatorzy, którzy od 1999 roku aktywnie działają na stołecznej scenie muzyki improwizowanej i sztuki niezależnej. Prowadzili cykle Galimadjaz oraz Djazzpora, które w dużej mierze przyczyniły się do uformowania warszawskiej sceny muzycznej. Udzielali się min. w takich projektach jak – Tupika, Meritum, Meoma, Horny Trees, Cukunft, kwartet klarnetowy Ircha Pneumatic, Zakład Produkcji Dźwięku i wielu innych. Tworzą muzykę dla teatru, filmu, kina niemego, tańca współczesnego. Współpracowali min. z P. Cieplakiem, P. Miśkiewiczem, L. Bzdylem, M. Liberem, K. Globiszem, M. Pieprzycą, K. Kozyrą, P. Borowskim. Swoją muzyką w licznych projektach wspierali takie instytucje jak Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie i Toruniu, Galerię Zachęta, Filmotekę Narodową, Muzeum Powstania Warszawskiego, Instytut Francuski, Instytut Adama Mickiewicza, Akademię Sztuk Pięknych, Narodowy Stary Teatr w Krakowie, Teatr Polonia, Teatr Nowy i wiele innych. Duet SzaZa w 2009 roku zdobył wyróżnienie za muzykę na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Kontrapunkt” w Szczecinie oraz nagrodę główną za muzykę od Ministra Kultury i Teatru Narodowego w XV Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Sztuki Współczesnej. Swoje interdyscyplinarne projekty prezentowali m.in. w Japonii, Chinach, Austrii, Francji, Hiszpanii, Ameryce Północnej, na Isladii, w Norwegii czy w Urugwaju. Pokazy filmowe z muzyką na żywo (min.: projekt „Polański / SzaZa” czy „Starewicz / SzaZa”) brały udział na prestiżowych festiwalach międzynarodowych takich jak International Animation and Comic Conference w Pekinie, Polish Jazz Days w Tokyo, Soco Festival w Montevideo, National Museum of Art Film Festival w Waszyngtonie, Festiwale Kina Polskiego w Chicago, Seattle, Austin, Los Angeles, Paryżu, a także Insomnia Festival w Tromso czy Unsound w Nowym Jorku.

www.szaza.pl

Wstep wolny

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie

SzaZa, czyli Szamburski/Zakrocki
SzaZa, czyli Szamburski/Zakrocki
SzaZa, czyli Szamburski/Zakrocki
powrót