POCZUJ WIATR OD MORZA – zajęcia sensoryczno-ruchowe dla dzieci od 3 do 6 lat z Głową małą

Sąsiedzkie Miasteczko Pogranicza

„Poczuj wiatr od morza” to zajęcia inspirowane tematyką przedstawienia – „Cała naprzód!”. Twórczynie lubią morskie przygody i odkrywanie nieznanych lądów, chcą zaprosić dzieci do wspólnej zabawy-wariacji wokół tematów związanych z podróżami, morskimi stworami i sensorycznymi zagadkami. Zajęcia dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Głowa mała to pedagożki teatru o artystycznych zamiłowaniach. Z dziećmi pracują od wielu lat. Traktują dzieci z szacunkiem i uwagą, dając im okazję do twórczej zabawy. W swojej pracy kierują się słowami Jana Dormana – pedagoga teatru: „Należy dziecko stawiać w takich sytuacjach, które pozwolą mu na nowo odkrywać niezwykłość rzeczy zupełnie zwyczajnych”. 

Magdalena Gardas-Wasilewska: animatorka kultury. Pedagożka teatru. Odpowiada za promocję i realizację projektów edukacyjno-kulturalnych w Teatrze Lalek „Pleciuga”. Organizatorka i koordynatorka wydarzeń artystycznych, w tym: objazdu TL „Pleciuga” w ramach ogólnopolskiego programu Teatr Polska, Międzynarodowego Festiwalu Mały Kontrapunkt, projektu „Wszystko gra!” w ramach konkursu Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Założycielka grupy Głowa mała, organizującej przedstawienia i działania warsztatowe dla dzieci najmłodszych.

Karolina Sabat: aktorka, instruktorka teatralna, animatorka kultury, instruktorka fitness. Od 2004 roku związana z Teatrem Kana. Absolwentka Szkoły Pedagogów Teatru Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Współzałożycielka grupy teatralnej Głowa mała, która oprócz tworzenia spektakli, jest nastawiona na edukację nieformalną widzów najmłodszych. Od wielu lat współpracuje z instytucjami kultury oraz agencjami artystycznymi, współtworząc koncerty – audycje muzyczne i edukacyjne dla dzieci. Prowadzi autorskie warsztaty teatralne w Polsce i zagranicą.

 

Projekt „Spoiwa Kultury 24H. Sąsiedzkie Miasteczko Pogranicza“ jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania).

Projekt ”Spoiwa Kultury 24H. Sąsiedzkie Miasteczko Pogranicza“ wird durch die Europäische Union aus Mitteln des Europäischen Fonds für regionale Entwicklung unterstützt (Fonds für kleine Projekte im Rahmen des Kooperationsprogramms Interreg V A Mecklenburg-Vorpommern / Brandenburg / Polen in der Euroregion Pomerania).

powrót