AT THE BEGINNING OF THE WORLD, Professor Ojo – spektakl

Jurta na Łące

reżyseria: Olivier Jost 

występują: Olivier Jost i Adam Rosiński 

Przyjdź na spektakl „Na początku świata” i doświadcz żywej kreacji unikalnej, świętej chwili.
Wszystkie plemiona ze wszystkich kontynentów wyobrażały sobie, przekazywały i spisywały historie o stworzeniu.

To są tak zwane Mity Stworzenia. Są próbą wyjaśnienia tego, jak kształtował się świat, skąd wzięli się ludzie i jak zachowywali się na samym początku.

Przez wiele lat przeczytałem setki historii. Niektóre z nich dodałem do mojej kolekcji. Teraz nadszedł czas, by przekazać ich mądrość.

Przyjdź, aby wysłuchać historie o początkach pierwotnych ludzi i poznać starożytną wiedzę pochodzącą z zarania naszych dziejów, opowiedzianą słowami tak starymi, że nie mają one ani ojca ani matki.

Od pierwotnej nocy do najjaśniejszego światła długa i kręta ciągnie się ścieżka. Na szczęście, droga będzie oświecona przez handlarzy opowieści z uświęconej fontanny, od której wszystko się zaczęło. Oni przybyli, aby przekazać nam kroniki początków ludzkości.  

 

Olivier Jost jest artystą polimorficznym: świętym tancerzem, pianistą, kompozytorem, autorem piosenek, pisarzem, gawędziarzem, ilustratorem, śpiewakiem, twórcą i interpretatorem kart tarota, reżyserem teatralnym, aktorem, uzdrowicielem, poszukiwacz szczęścia. Występował w różnych międzynarodowych grupach, uważając się za „trubadura”. Prowadzi krótkie i długie warsztaty, których celem jest ponowne połączenie uczestników z ich archaicznymi plemiennymi korzeniami poprzez pradawne rytuały. Jego praca jest intymną inicjacją, aby rozwinąć „ekspresję” we wszystkich formach, wyostrzyć swoją obecność i stać się bardziej świadomym.

powrót