Gap Filling

Akcja widowiska dzieje się w sześciu mansjonach zbudowanych z postawionych na sobie kontenerów. W każdym z nich rozgrywa się dramat intymnej prywatnej relacji pomiędzy kobietą a mężczyzną, będący jednocześnie uniwersalną opowieścią o ludzkim losie, wpisanym w uniwersalną strukturę przeznaczenia i historii. Teatr AKHE nazywany jest często rosyjskim teatrem inżynieryjnym. Główną rolę w ich przedstawieniach odgrywa precyzyjnie wykreowana rzeczywistość, składowa scenografii (czy raczej używanych na scenie przedmiotów-rekwizytów), światła, projekcji filmowych i działań aktorskich – wszystkie te elementy poddane zostają eksperymentom opartym na przewrotnej interpretacji praw fizyki.  Spektakl Gap Filling jest wspólną produkcją Teatru AHKE i Teatru Kana.

TEATR AKHE został założony w 1989 r. przez trzech członków byłego teatru Yes-No Borisa Ponizovskiego: Maksima Isaev'a, Pavla Semtchenko i Vadima Vasiliev'a. Jest to jedna z najważniejszych grup teatralnych z Rosji, znana i doceniona nie tylko w kraju, ale też na scenach całego świata. Ich spektakle zadziwiają swoją oryginalnością i pomysłowością. Są umiejętnym i błyskotliwym mariażem happeningu, sztuk plastycznych, instalacji, wideoartu i fotografii. Bezkompromisowe i niezależne podejście do aktu tworzenia i samej materii scenicznej, łączące w sobie cechy tradycyjnego teatru, nowych mediów i sztuki galeryjnej sprawiło, że są uznawani za jednych z reformatorów współczesnego teatru. W ich realizacjach, wypełnionych prostą i czytelną symboliką, podaną jednak w nieoczywistej formie, Akhe potrafi przenieść publiczność w świat multimedialnego marzenia sennego, w którym wszystko jest możliwe. Nazywani są rosyjskim teatrem inżynieryjnym lub teatrem optycznym. Laureaci licznych prestiżowych nagród teatralnych, m.in. First Fringe na światowym Festiwalu Sztuki w Edynburgu i Złotej Maski na festiwalu Złota Maska w Moskwie.

TEATR KANA powstał w 1979 roku jako autorski teatr Zygmunta Duczyńskiego, który w ciągu 25 lat zrealizował ponad 20 przedstawień (m.in. „Moskwa – Pietuszki” i „Noc” – spektakl nagrodzony nagrodami First Fringe i Critics Award na Światowym Festiwalu Sztuki w Edynburgu), które były z powodzeniem prezentowane na polskich i światowych scenach. Charakterystyczne dla języka teatralnego Kany było połączenie nieoczywistej interpretacji literatury z osobistym doświadczeniem. Po śmierci Zygmunta Duczyńskiego zespół Teatru Kana kontynuuje pracę twórczą realizując autorskie projekty, a także podejmując kolejne kooperacje artystyczne i prowadząc szeroko rozumiane poszukiwania, otwierając się zarówno na adaptację tekstów jak i na eksperymenty z pogranicza teatru fizycznego i teatru formy, pozostając jednak wiernym idei zespołowości i wartościom zbudowanym w relacji z twórcą Kany.

www.akhe.ru

Wstep wolny
Obowiązują wejściówki

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie

Gap Filling
Gap Filling
Gap Filling
Gap Filling
Gap Filling
Gap Filling
Gap Filling
Gap Filling
Gap Filling
Gap Filling
Gap Filling
Gap Filling
Gap Filling
Gap Filling
Gap Filling
Gap Filling
Gap Filling
Gap Filling
Gap Filling
Gap Filling
powrót