DOM TAŃCA 24 H. TANGO ARGENTYŃSKIE, NeoTango Szczecin

Sąsiedzkie Miasteczko Pogranicza

Tango argentyńskie to zmysłowy taniec, który narodził się na początku XX wieku na przedmieściach Buenos Aires, a z czasem rozprzestrzenił na cały świat. Na tango argentyńskie składają się różne style, które rozwijały się w różnych regionach świata i w różnym czasie. Obecne formy rozwinęły się w Argentynie i Urugwaju i były poddawane reimportowanym wpływom z Europy i Ameryki Północnej. To pierwszy taniec improwizowany tańczony w parze, w którym liczyła się naturalność ruchów i spontaniczność. Polega na komunikacji pomiędzy partnerami i muzyką. Tango uwodzi i hipnotyzuje. To taniec uniwersalny, najczęściej tańczony na milongach, czyli wieczorach tangowych.

NeoTango Szczecin
Od lat aktywnie uczestniczymy w promocji, rozwoju i popularyzacji tanga argentyńskiego w Szczecinie i nie tylko. Od 2011 roku organizujemy regularną milongę i inne imprezy tangowe, w tym pierwszą w Szczecinie audiowizualną neomilongę oraz prowadzimy lekcje tanga. Doceniając ogromną wartość muzyczną klasycznego już tanga argentyńskiego, począwszy od muzyki z czasów Starej Gwardii po Złoty okres tanga, bawimy się także doskonale przy muzyce współczesnej, w której wyrośliśmy, zarówno przy muzyce nurtu elektrotango, jak i tak zwanego nontango.

 

Projekt „Spoiwa Kultury 24H. Sąsiedzkie Miasteczko Pogranicza“ jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania).

Projekt ”Spoiwa Kultury 24H. Sąsiedzkie Miasteczko Pogranicza“ wird durch die Europäische Union aus Mitteln des Europäischen Fonds für regionale Entwicklung unterstützt (Fonds für kleine Projekte im Rahmen des Kooperationsprogramms Interreg V A Mecklenburg-Vorpommern / Brandenburg / Polen in der Euroregion Pomerania).

powrót