BAJKOWANIE, Kalina i Patryk Zakroccy – seans z bajkami kliszowymi i muzyką na żywo

Centrum Dialogu „Przełomy”

Seans z bajkami kliszowymi z muzyką na żywo. Córeczka i Tata, imitując głosy postaci i tworząc na żywo ścieżkę dźwiękową, zilustrują, a może opowiedzą na nowo stare historie zapisane na kliszy filmowej. Bajki są zrealizowane w formie serii slajdów, a postacie i światy przedstawiane w rozmaitych technikach rysunku lub lalkowej. Niekiedy przygody pingwinków albo świnek domagają się nowej, przewrotnej interpretacji, a niektóre należy pozostawić w ich oryginalnej aurze, niespotykanej dziś łagodności i dobroci.
 

Kalina Zakrocka − uczennica 5 klasy szkoły podstawowej. Pozytywnie nastawiona do życia realistka z bujną wyobraźnią. Pisze opowiadania, a w wolnych chwilach produkuje całe masy slimów. Reżyseruje krótkie filmy ze znajomymi. Zagrała w klipie o owocach i warzywach w szkole do muzyki Smolika oraz w dwóch klipach zespołu Lost Education, a także w spektaklu „Szary Domek" u boku Zbigniewa Zamachowskiego, Edyty Jungowskiej i aktorów Teatru Guliwer. Współpracuje z tatą przy bajkowaniach.
 

Patryk Zakrocki – (Zmienia głosy i tożsamości, a przed wszystkimi ukrywa w sobie Mikuna, ale tylko najbliższa rodzina o tym wie.) improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy i rysownik. Obecnie gra w duecie z Arturem Majewskim i w Spontaneus Chamber Music oraz na zawsze w duecie SzaZa na altówce, oscylatorach i elektrycznej mbirze, zmienia melodyjki w starych pozytywkach i współtworzy dwa wyjątkowe projekty własnego pomysłu: Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i Kino Dźwięku/Sound Cinema. Z pasją prowadzi orkiestry i chóry komunikatowe [conduction]. Zajmuje się muzyką kameralną, elektroakustyczną i szeroko pojętym słuchowiskiem. Poza wieloma koncertami w Europie występował również w Stanach Zjednoczonych, Islandii, Urugwaju, Izraelu, Egipcie, Chinach i Japonii. 

powrót