SPOIWA: PROLOG

2 i 4 czerwca 2019, Teatr Kana

2 czerwca, godzina 18, „Pęknięcia”, spektakl grupy t.kanka

4 czerwca, godzina 19, „To były akacje”, spektakl grupy Połowisko

 

2 i 4 czerwca to prezentacje spektakli dwóch działających przy Kanie grup młodzieżowych: t.kanka i Połowisko. Oba przedstawienia budowane były jako efekt warsztatów: grupowych procesów i indywidualnych odkryć, które dokonywały się w pracy na deskach Kany. Oba są naszym symbolicznym urodzinowym (2 czerwca!) prezentem dla Zygmunta Duczyńskiego, którego zawsze najbardziej interesowało to, co młode, nowe, nieobliczalne, błądzące i ryzykowne.

------

SPOIWA: PROLOG 1: „Pęknięcia
Praca nad spektaklem przebiegała w atmosferze przenikania się tego, co można by określić „poetyką człowieka“. Przenikania podszytego fascynacją wszechświatem, obcą jednostką, ale i zderzania się tych światów. Intuicje, absurdalne fantazje, niepokoje, pragnienia, wątpliwości młodych ludzi, którzy często są nie do końca samookreśleni, szukają sposobu na świat − czy to na zrozumienie go, czy na ucieczkę od niego. To momenty, spotkania, sytuacje, te z przymrużeniem oka, prześmiane, te intymne, wyszeptane i te bolesne, wykrzyczane. „Pęknięcia“ to zbiór impresji, zderzeń, sprzeciwów, niezgody, niewygody. To opowieść o byciu tu i teraz z tym, co nas otacza.

występują: Aleksandra Dąbrowska, Emilia Hadrzyńska, Katarzyna Kozłowska, Katarzyna Kupiec, Zuzanna Marczak, Małgorzata Mastalska, Nikola Palej, Hania Podskarbi, Wiktoria Rembisz, Aleksandra Sasin, Kateryna Zavizhenets, Paweł Dowejko, Maciek Kowalewski, Oskar Organista
reżyseria: Bibianna Chimiak, Karolina Sabat, Piotr Starzyński

-----

SPOIWA: PROLOG 2: „To były akacje
Każdy z nas nosi w sobie jakąś historię. Opowieść. Tajemnicę. Każdy próbuje ją w sobie usłyszeć. I jak najszybciej zagłuszyć. Czasem zatańczyć, czasem zakrzyczeć, czasem zamilczeć, czasem zaszczekać, czasem zabiegać, czasem zafarbować, czasem zaśmiać. Czasem zamieść pod dywan. Najtrudniej jest ją wypowiedzieć.

Spektakl, który powstał z naszych rozmów, listów, wspomnień, ale też z naszych rozczarowań, gniewu i niezgody, jest próbą odczynienia naszego życia − wydobycia na powierzchnię tego, z czym w samotności się zmagamy. Jest też naszym, podszytym szyderstwem i groteską, manifestem przeciwko sztucznej powadze, formom, normom, naciskom i nakazom, którym codziennie jesteśmy poddawani. Przeciwko dobrym radom, przyklejonym uśmiechom, dyktatom stylu i urody, demonom dorosłości. Jest naszym wołaniem o usłyszenie naszej muzyki. Jest zaproszeniem na naszą „akacjową” imprezę.
Kolce akacjowego drzewa ranią, ale wyciąg z kwiatu, wcierany w skórę, łagodzi ból kontuzji. Kadzidła pobudzają siły uśpione w psychice. Wywar sprowadza prorocze sny. Bawmy się!

występują: Julia Bardyga, Milena Hovsepyan, Amelia Izdebska, Karolina Jaz, Julia Nowowiejska, Hubert Ostrowski, Paulina Pruszyńska, Helena Sinecka, Julia Wachnik, Maciej Witkowski, Martyna Zawada
opieka artystyczna: Marta Giers
współpraca: Marta Poniatowska, Janek Turkowski
opieka techniczna: Tomasz Grygier
zdjęcie: Helena Sinecka

powrót