STILL STANDING YOU - PIETER AMPE & GUILHERME GARRIDO (Belgia)

Od naszej pierwszej współpracy upłynęły dwa lata. Jesteśmy teraz w innym miejscu, na innym etapie naszego życia, przydarzyły się nam nowe historie (razem i osobno), mamy nowe pragnienia i lęki, zdobyliśmy pewne rzeczy, a straciliśmy inne, wciąż jednak mamy to silne – a nawet silniejsze – pragnienie, aby opowiedzieć naszą historię, aby powiedzieć, czym i gdzie teraz jesteśmy.

Po Still Difficult Duet (2007) - pierwszym choreograficznym spotkaniu Belga Pietera Ampe i Portugalczyka Guilherme Garrido - w Still Standing You dwóch tancerzy otwiera całe pudło tanecznych pasaży i w swój własny, złośliwy sposób daje nam wgląd w ich kalejdoskopowe widzenie przyjaźni. Poprzez swój całkowicie własny idiom tańca – odmienny od wszystkiego innego, co dzieje się w tańcu współczesnym – Ampe i Garrido bezwstydnie poszukują, co znaczą dla siebie nawzajem. Czym jest łączący ich związek? Czy są przyjaciółmi, partnerami, kochankami, rywalami czy wręcz wrogami? Jedynym instrumentem, jakiego używają, jest ich własne ciało, ironia, z jaką prezentują swoje mięśnie, intensywność tej chłopięcej przyjaźni, zdolność do przekształcenia swych ograniczeń w wirtuozerię i umiejętność połączenia tego wszystkiego w formie dynamicznego przedstawienia, w których krzepkość, gniew i miłość splatają się w jednym wielkim cielesnym i wszechogarniającym objęciu.

Jedyne, co wiedzą na pewno to to, że są „wspólnikami w przestępstwie” – Indianinem i kowbojem, którzy jadą konno przez wyboiste wzgórza w stronę słońca...

choreografia i wykonanie: Pieter Ampe & Guilherme Garrido
dramaturgia: Rita Natalio
produkcja: Campo
współprodukcja: Stuk, Leuven (B) & Buda, Kortrijk (B)
rezydencja artystyczna: Espaço Alkantara

powrót

Strona projektu towarzyszącego festiwalowi

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Festiwal został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Teatr Kana Szczecin